PRŮKAZ PŮVODU ČSP

Průkaz původu - CIKORKA Strakatý samet, český strakatý pes

Průkaz původu (PP) u českých neuznaných plemen, mezi která patří také český strakatý pes, nese místo loga FCI přelepku "ČMKU REGISTR" a slovní označení, že se jedná o neuznané plemeno (Breed not recognized by the FCI). 
PP vystavuje příslušná plemenná kniha ČMKU na jméno jedince, ke kterému náleží a je jeho nedílnou součástí.
Jsou v něm uvedeni předkové jedince v otcovské a mateřské linii až do 4. generace, pokud jsou známi. U strakáčů není nic neobvyklého, že některé kolonky předků nejsou vyplněny. Vysvětlení naleznete na stránce HISTORIE.
Na zadní straně PP (bez obrázku) je oddíl o tom, komu zvíře patří. Musí zde být uvedeno jméno majitele, jeho adresa a podpis.
Dále se na rubu nachází oblast, kam se zapisují údaje o bonitaci, chovnosti, provedení předepsaných zdravotních vyšetření včetně výsledků, také číslo čipu.

Rovněž úspěšné výsledky výstav, které jedinec absolvoval, je žádoucí někam zapsat. K tomu slouží především Příloha k PP, která má totožný formát jako PP a vystavuje ji plemenná kniha na jméno jedince současně s PP.

Průkaz původu i Příloha k PP jsou úředními listinami, jejich padělání nebo zneužití je trestné. Průkaz původu musí být podepsán plemennou knihou, která jej vydala, chovatelem a majitelem.

Poznámka: Zápis výsledku výstavy do PP nebo Přílohy není povinný.

vstupní strana tohoto webu: www.ceskystrakatypes.cz

© Stránky spravuje a provozuje chovatelská stanice Strakatý samet

NAVRCHOLU.cz